• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Росії тюремник побив українського політв'язня Шумкова

Реклама на dsnews.ua

У Тверській області Росії співробітник виправної колонії піддав тортурам українського політв'язня Олександра Шумкова

Про це повідомила т уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці в Facebook, інформує "ДС".

"Повідомлення від рідних про нанесення тілесних ушкоджень українському політв'язню Олександру Шумкову викликало тривогу і занепокоєння за його життя. Обставини, при яких співробітник ФКУ ВК4 УФСІН РФ по Тверській області наніс фізичну і психологічну шкоду життю і здоров'ю Олександру — невідомі", — зазначила Денисова.

Омбудсмен підкреслила, що така поведінка росіян є нічим іншим, як катуванням та жорстоким поводженням з ув'язненими, що є грубим порушенням статті 3 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Денисова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москалькової з вимогою вжити термінових заходів реагування, а саме: припинити тортури громадянина України, провести ретельне розслідування обставин кричущого порушення прав на життя і особисту безпеку, а також забезпечити надання відповідної медичної допомоги.

"Прошу представників міжнародних правозахисних організацій відреагувати на грубе порушення прав незаконно утримуваного на території РФ громадянина України Олександра Шумкова і в межах своїх повноважень сприяти особистої безпеки і безперешкодному поверненню нашого співвітчизника в Україні після закінчення терміну ув'язнення", — уклала Москалькова.

Нагадаємо, колишній охоронець Дмитра Яроша херсонець Олександр Шумков зник в кінці серпня 2017 року. Справа про його викрадення розслідувало Головне управління Нацполіціі в області, а з 3 жовтня 2018 підслідність визначена за Головним слідчим управлінням СБУ.

4 грудня 2018 року Севський суд Брянської області РФ засудив Шумкова до чотирьох років ув'язнення. У вироку йшлося про те, що Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь в діяльності "Правого сектора", яка нібито була "направлена проти інтересів Росії".

    Реклама на dsnews.ua