• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

В СБУ констатували збільшення числа російських кібератак на Україну

Служба безпеки (СБУ) на фоні скупчення російських військ уздовж кордону зафіксувала збільшення кібератак на Україну з боку Російської Федерації

Росія продовжує кібератаки на Україну
Росія продовжує кібератаки на Україну
Реклама на dsnews.ua

Про це начальник управління департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк заявив на форумі "Україна 30", передає "ДС" з посиланням на пресслужба СБУ.

"СБУ зафіксувала суттєве зростання кількості кібератак напередодні та під час скупчення військових РФ поблизу держкордону України", — повідомив Вітюк.

За його словами, нинішня ситуація у кіберсфері вимагає всебічного підходу до попередження атак. А саме -щодо якнайшвидшої розбудови дієвої та комплексної системи попередження та протидії кіберзагрозам.

"Унікальний досвід Служби безпеки України з блокування складних кібератак дозволив сформувати ефективні партнерські відносини з багатьма провідними спецслужбами світу, виступати флагманом в питаннях протидії кіберзагрозам національного рівня, консолідації зусиль державних органів та громадянського суспільства, налагодження ефективних механізмів державно-приватного партнерства", — сказав Вітюк.

Співробітник СБУ також наголосив, що для України дуже важливо консолідована робота всіх відомств для протидії кіберзагрозам. Наразі активно напрацьовується законодавча та правова база для злагоджених дій усіх органів влади, об’єктів критичної інфраструктури та приватного сектору. "Будь-які зволікання можуть рано чи пізно призвести до катастрофічних наслідків, оскільки питома вага саме кібертероризму та кібершпигунства, як інструментів гібридної війни, давно стала критичною в усьому світі і продовжує зростати", — сказав керівник управління.

Вітюк повідомив, що протягом 2021 року СБУ нейтралізувала понад 600 кібератак і кіберінцидентів, викрила спроби масштабних операцій кібершпигунства щодо вітчизняних органів виконавчої влади, суб’єктів сектору оборони та безпеки.

"Проте, в цьому випадку важливі не сухі цифри, а розуміння, що навіть одна добре підготовлена атака може заподіяти непоправну шкоду. Підтвердження цьому — нещодавня кібератака на нафтопровід в США", — наголосили в СБУ.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні вже працює Центр кібербезпеки, проте його офіційне відкриття відбудеться через один-два тижні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua