• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У "Слузі народу" заступилися за Фокіна і розкритикували "Миротворець"

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат України від фракції "Слуга народу" Данило Гетьманцев схвально відгукнувся про ініціативу заступника глави української делегації в ТКГ Вітольда Фокіна щодо Донбасу, однак питання надання особливого статусу всьому регіону повинно обговорюватися

Про це він заявив Telegram-каналу "Політика країни", передає "ДС".

"Скажімо так — непорозуміння щодо територій, яким він пропонує надати особливий статус. Я вважаю, що це вимагає дискусії як мінімум. Це є необгрунтованим. Але те, про що він говорить, про амністію, — ми ж теж про це говорили. Амністія для всіх, крім тих, у кого кров на руках. Про вибори — ми теж говорили про вибори", — сказав нардеп.

Також він висловив упевненість в тому, що Фокін намагається знайти компроміс із Росією, оскільки без цього неможливо обійтися.

"Людина транслює свою позицію щодо ситуації, яка склалася на Донбасі, і бажає усіма силами знайти компроміс із Росією, яка представляє ту сторону. Ми розуміємо, що повинні бути зроблені деякі поступки, ми розуміємо, що мир — це завжди компроміс. Але при цьому ми розуміємо, що не повинні перейти червоні лінії і не повинні здати національні інтереси", — сказав Гетьманцев.

Він упевнений, що Україна має провести вибори в ОРДЛО, оскільки це було записано ще в Мінських угодах, проте спочатку потрібно здійснити роззброєння і повернути кордон.

При цьому нардеп розкритикував внесення Фокіна за його скандальні ініціативи про долю Донбасу в базу сайту "Миротворець".

"Я взагалі до бази "Миротворець" ставлюся негативно: як це так — людину можна засуджувати на рівні ресурсу якогось за його думку, переконання. У нас є суд, який повинен давати оцінку. Тому я до бази "Миротворець" ставлюся різко негативно", — резюмував він.

Нагадаємо, Вітольд Фокін звернувся до Верховної Ради і заявив про можливість проведення місцевих виборів на території окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Як повідомляла "ДС", раніше Вітольд Фокін дав інтервʼю проросійським пропагандистам, в якому заявив, що особливий статус слід надати не тільки окупованим районам Донбасу, але і всій Донецькій та Луганській областям, а також необхідно оголосити "загальну амністію" і провести вибори на окупованих територіях. Він також вважає, що "і з того боку, і з іншого боку було скоєно багато злочинів".

Пізніше Фокін заявив, що задоволений реакцією на свої слова і додав, що нібито "цитував положення Мінських домовленостей".

    Реклама на dsnews.ua