• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

В "Слузі" назвали ціну ліків з медичного канабісу

Вартість ліків з медичного канабісу, в разі легалізації, становитиме $10-12

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету Верховної Ради з питань здоровʼя нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні на чорному ринку пацієнти змушені купувати такі препарати по 100-200 доларів… Ми спілкувалися з фахівцями з Канади, вони порахували собівартість в Україні й кажуть, що в українських аптеках такий препарат коштуватиме від 10-12 доларів", — розповів Радуцький.

Він зазначив, що в законопроєкті №5596 депутати прибирають медичний канабіс з переліку наркотичних речовин.

"І це не наша вигадка, ООН це зробила вже багато років тому. Канабіс ніде у світі не вважається наркотичною речовиною, а тільки в таких країнах, як Росія, Білорусь, Венесуела і, на жаль, Україна. Я сподіваюся, що парламент виправить цю історію. Канабіс переводиться з реєстру наркотичних речовин до реєстру суворо контрольованих речовин", — пояснив він.

За словами Радуцького, такі ліки буду виписувати тільки за електронним рецептом з підписом лікаря.

"У нас кожен пацієнт зареєстрований у системі e-health і контролюючі органи завжди мають доступ до неї, щоб порівняти діагноз пацієнта, ліки, які йому виписані і ліки, які йому відпущені в аптечній мережі. Це буде імплементовано в систему e-health», — пояснив депутат.

При цьому він додав, що закон про легалізацію медичного канабісу не буде імплементований наступного дня після підпису президента.

"Там є дуже багато речей, які треба зробити, щоб він запрацював. Треба утворити центральний орган виконавчої влади, який буде замість відділу боротьби з незаконним обігом наркотичних речовин при МВС і Держлікслужби, який займається контролем за ліками. Це буде окремий орган, який контролюватиме саме обіг канабіноїдів", — сказав Радуцький.

Голова комітету ВР також розповів, що в законопроекті чітко прописані вимоги контролю.

"Ми маємо ввести систему відеоспостереження. Під кожен кущ. Це, до речі, не нововведення, це у світі так. Контролюється відеоспостереженням за кожним кущем, який росте, тому продукція, яка з нього береться має GPS-контроль від початку вирощення до переробки, а потім ліки, які з нього робляться, теж мають контроль", — зазначив Радуцький.

Нагадаємо, Верховна Рада має намір розглянути законопроєкт про обіг канабісу в медичних цілях у вівторок на позачерговому засіданні, ініційованому президентом України Володимиром Зеленським.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua