• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В "Слузі" визнали, що голосів для законопроекту Зеленського по КСУ немає

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді не вистачить голосів для ухвалення законопроекту президента Володимира Зеленського щодо діяльності Конституційного Суду України

Про це заявив лідер партії "Слуга народу", яка має монобільшість в парламенті, Олександр Корнієнко в інтервʼю "Громадському", передає "ДС".

"Не берусь казати про кількість голосів, але мені здається, що в нашій фракції їх недостатньо, щоб проголосувати. А зовні підтримки теж з різних причин немає", — сказав він.

Політик пояснив це тим, що в партії багато різних думок.

"Партія у нас строката. Різні думки в ній є. Тут якраз виникла та ситуація, коли думки розділилися, і якесь остаточне рішення було важко ухвалити. Тим більше, якщо ми говоримо про фракцію, яка ще більш строката, ніж партія", — зазначив він.

При цьому, за словами Корнієнка, питання стосується підтримки конкретної ініціативи президента Володимира Зеленського, а не його курсу в цілому. Нардеп висловив упевненість, що Верховна Рада поступово дійде згоди в даному питанні.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

В ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua