• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Раді Європи знову закликали Росію припинити окупацію Крима

Рада Європи засуджує незаконну анексію українського півострова Крим Російською Федерацією

Російські солдати без роспізнавальних знаків у Криму, 2014 рік
Російські солдати без роспізнавальних знаків у Криму, 2014 рік / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві міністра закордонних справ Німеччини Гайко Мааса, як країни, що нині головує у Комітеті міністрів РЄ, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«Сім років потому Автономна Республіка Крим, а також місто Севастополь, були нелегально анексовані Російською Федерацією. Також розпочався військовий конфлікт в Україні», — констатується у заяві.

Далі, як відзначається, німецький міністр від імені Ради Європи вкотре засудив нелегальну анексію Криму, що є порушенням міжнародного права, посяганням на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Окрім цього, у заяві нагадуються про порушення прав людини в окупованому Криму.

«Говорячи про рішення Європейського суду з прав людини від 14 січня 2021 року стосовно Криму, я закликаю Росію у повному обсязі виконати зобовʼязання відносно цього рішення, яке стосується порушення стандартів прав людини», — додав Маас.

У цей день у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже сім років.

У пʼятницю, 26 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про заходи, спрямовані на деокупацію і реінтеграцію Кримського півострова

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua