• USD 39.9
  • EUR 43.3
  • GBP 50.9
Спецпроєкти

В США ЗМІ звернули увагу на звʼязки звинуваченого у розкраданні коштів "Приватбанку" Коломойського із Зеленським

Реклама на dsnews.ua

Впливове американське видання The Washington Post надрукувало статтю, в якій назвало олігарха Ігоря Коломойського партнером і союзником президента Володимира Зеленського

6 серпня Міністерство юстиції США офіційно звинуватило Коломойського в розкраданні мільярдів доларів з Приватбанку. Автори статті нагадують, що Коломойський є одним із найбагатших людей України, має зв'язки з президентом України Володимиром Зеленським, і він зіграв певну роль у подіях, які призвели до імпічменту президента Трампа минулого року, повідомляє "ДС".

"Коломойського розглядають як союзника Зеленського, який до обрання був актором, знявшись у комедійному шоу, що виходило в ефір у мережі Коломойського. Обрання Зеленського вважалося благом для Коломойського, особливо після того, як новий президент поставив особистого адвоката Коломойського на чолі своєї адміністрації", – нагадує видання про Андрія Богдана, який був керівником Офісу Зеленського.

"Дехто у США підозрював про зв'язки Зеленського з магнатом, та вважав, що це суперечить обіцянкам Зеленського щодо боротьби з корупцією та реформ", — пише газета.

Попри те, що Зеленський публічно не підтримує повернення контролю над "Приватбанком" олігарху і врешті решт звільнив Богдана з посади, Коломойському було достатньо комфортно з нинішнім керівництвом України, щоб він повернувся із самовигнання у Тель-Авіві і знову облаштувався в Києві, де підтримує зв'язки з членами президентської адміністрації – констатує американське видання.

Газета також нагадала про те, що Коломойський давно фігурує у кримінальному розслідуванні прокуратури США в Клівленді за можливе відмивання грошей. У рамках цієї справи ФБР у вівторок здійснило обшуки в офісі групи Optima Management Group в центрі Клівленда, а також в офісі Optima в будівлі Південно-Східного фінансового центру в Майамі.

 Нагадаємо, 4 серпня співробітники ФБР США влаштували обшук в офісі рієлторської компанії в центрі Клівленда, яка пов'язана з Ігорем Коломойським. Український олігарх є акціонером компанії Optima, яка володіє нерухомістю в Клівленді (штат Огайо). Він та його партнери з компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку тутешніх активів Optima витратила близько $250 млн. Партнери Коломойського з інвестицій в США — це Мордехай Корф (Мотті) та Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.

6 серпня стало відомо, що міністерство юстиції США звинуватило Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з Приватбанку, а також у використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей у Сполучених Штатах. У справі також фігурує партнер Коломойського і колишній співвласник Приватбанку Геннадій Боголюбов. Зазначається, що понад рік федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та Боголюбову, для купівлі обʼєктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда (штат Огайо), в період приблизно з 2008 року та наступних пʼяти років.

Міністерство юстиції США вимагає конфіскації двох обʼєктів комерційної нерухомості, які, за його даними, були придбані на кошти, незаконно привласнені у Приватбанку.

    Реклама на dsnews.ua