• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В країні небезпечна атмосфера: Сенцов написав Зеленському лист про "справу Шеремета"

Реклама на dsnews.ua
Колишній в'язень Кремля, український режисер Олег Сенцов опублікував відкритий лист до президента Володимиру Зеленському з приводу підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета

Сенцов переконаний, після того, як Юлію Кузьменко, Андрія Антоненко і Яну Дугарь, по суті, публічно оголосили "вбивцями", суди не можуть бути об'єктивними у розгляді цієї справи, передає "ДС".

"Відкритий лист президенту України Зеленському... В 2019 році Ви українським товариством було обрано президентом України, а переслідування волонтерів та добровольців тривають. Яскравий приклад - підозрювані у справі Шеремета": волонтер - дитячий кардіохірург Юлія Кузьменко, військовослужбовець ООС - музикант Андрій Антоненко, військова медсестра - Яна Дугарь.

Шість місяців пройшло з тих пір, як 12 грудня 2019 на брифінгу, проведеному МВС при вашому участь, цих людей оголосили "вбивцями", і поліція озвучила свою версію подій. 6 місяців суспільство спостерігає за цією справою. 6 місяців Юлія Кузьменко та Андрій Антоненко перебувають під арештом", - йдеться в листі Олега Сенцова Зеленському.

Колишній в'язень Кремля зазначив, що незважаючи на переконливі доводи адвокатом підозрюваних, "суди виносять невмотивовані рішення про обрання та продовження запобіжного заходу".

"Суди не можуть бути об'єктивними та незалежними, оскільки ще 12 грудня 2019 ці люди були призначені "вбивцями" під час трансляції на всю країну брифінг МВС. У засобах масової інформації посадовими особами державних органів зроблено чимало заяв про причетність цих осіб до вбивства П. Шеремета. Саме це кожен раз зумовлює результати судових рішень. Це кричущі порушення прав людини, про що свідчить практика Європейського суду.

Об'єктивним у даному випадку є товариство, яке бачить численні незалежні журналістські розслідування, які спростовують версію слідства, аргументи та докази, надані сторонами в процесі. Суспільство розуміє, що доказів причетності цих осіб до злочину немає. Те, що подається наслідком в якості доказів є вкрай непереконливою, іноді суперечить сам собі і не відповідає елементарним правилам логіки. Слідство завершено. Громадська думка на цей момент чітко сформовано", - продовжив Сенцов.

Він підкреслив, що "якщо українська судова система буде не здатна дати належну оцінку таким "доказам" слідства і буде продовжувати тримати за ґратами невинних людей, то Європейський суд з прав людини однозначно візьме до уваги всі аргументи і прийме рішення з точки зору об'єктивного спостерігача, але відповідачем у такому разі буде держава Україна".

"Виходячи з голослівних припущень звинувачення, відсутності доказів і реноме підозрюваних по "справі Шеремета", а також безпрецедентної кількості відомих і авторитетних людей, які мають особливу довіру у суспільстві, готових прийняти підозрюваних на поруки - зміст цих людей під вартою робить суспільно-небезпечної атмосферу в країні", - заявив Сенцов.

"Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Вимагаємо від вас як від президента України гарантувати виконання норм Конституції України, дотримання конституційних прав і свобод Ю. Кузьменко, А. Антоненко, Я. Дугарь, забезпечити справедливий розгляд справи незалежним і неупередженим судом з тим, щоб не тривало безпідставне утримання за ґратами невинних людей, а українське суспільство не втратило віру в справедливість і правосуддя в Україні", - резюмував Олег Сенцов, який провів в застінках російських СІЗО, в'язниць і колоній більше п'яти років.

Як повідомлялося, 25 травня Печерський райсуд Києва продовжив утримання під вартою двом іншим підозрюваним у "справі Шеремета" - добровольцю і музикантові Андрію Антоненко, а також медику і волонтеру Юлії Кузьменко.

    Реклама на dsnews.ua