• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

В УГСПЛ заявили, що переслідування Стерненко є політично вмотивованим

Реклама на dsnews.ua
Українська Гельсінська спілка з прав людини вважає кримінальне переслідування одеського активіста Сергія Стерненко політично мотивованим

Про це йдеться у відкритій заяві УГСПЛ, передає "ДС".

"У трьох кримінальних виробництвах, де Стерненко є потерпілим, мова йде про трьох послідовних нападу на Сергія, в одному з яких слідством не встановлені замовники і досі не притягнуті до кримінальної відповідальності виконавці. Так, один з підозрюваних в третьому напад на Сергія Олександр Исайкул переховується від слідства, проте не оголошено ні національний, ні в міжнародний розшук. Просувань у виробництвах по нападу на Стерненко за останній час не зафіксовано.

Натомість слідчі зосередилися на оголошенні підозри Сергію, який, не отримавши державної охорони після перших двох нападів, змушений був захищати своє життя та здоров'я під час третього нападу наніс поранення одному з нападників Івану Кузнєцову, в результаті яких той помер. Однак слідство відкидає обставини, що передували третього нападу, а також сам факт замовного нападу, оголошуючи Стерненко підозра навіть не в перевищенні необхідної оборони, а в умисному вбивстві", - заявляють в УГСПЛ.

Викликає тривогу правозащитникюов також інформація про політичний тиск на слідство, яка регулярно з'являється у ЗМІ. Так, про тиск у справі Стерненка раніше заявляли колишній Генеральний прокурор Руслан Рябошапка, його заступник Віктор Трепак. Напередодні вручення підозри Стерненко журналісти "Слидство.Інфо" повідомили про те, що Андрій Радіонов, який очолював групу прокурорів у справі, під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів розповів, що Генеральний прокурор Ірина Венедиктова тиснула на нього і вимагала підписати підозра Стерненко, а після відмови Радіонов був відсторонений від справи.

УГСПЛ вважає такі дії керівників правоохоронних органів "кричущим порушенням принципів правосуддя" і закликає Державне бюро розслідувань перевірити і розслідувати озвучену в ЗМІ інформацію щодо політичного тиску по справі Стерненко.

"Такі рішення і дії з боку правоохоронних органів, а тим більше їх керівників, неефективне розслідування і політичний тиск на слідство тягнуть за собою порушення Конвенції про захист прав і основних свобод. Багаторічний правозахисний досвід свідчить про те, що рано чи пізно причетність до таких порушень окремих осіб стає явною, а оцінку їм дають міжнародні судові інстанції", - відзначають в УГСПЛ.

Нагадаємо, пізно ввечері 24 травня 2018 року стався конфлікт з участю колишнього керівника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненко і двох чоловіків. Стерненко заявив: на нього напали, коли він повертався додому з дівчиною. Активіст стверджує, що він відбивався і смертельно поранив суперника ножем у живіт. Ножові поранення були у самого Стерненко і у його іншого опонента, якого затримала поліція. Пізніше поліція відпустила другого учасника нападу на активіста Стерненко в Одесі, який проходить як свідок.

Стерненко заявив, що прокурор нібито фабрикує проти нього звинувачення і хоче вписати в повідомлення про підозру вигадану версію про те, що він нібито сам атакував свого нападника.

В СБУ підготували підозра Стерненко у справі про умисне вбивство.

Активіст також повідомив, що йому готують підозра за статтею 263 Кримінального кодексу України "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

Сьогодні поліція прийшла додому до Стерненко, щоб здійснити примусовий привід в СБУ для вручення підозри. Активіст заявив, що сам піде туди в 12:00 сьогодні.

    Реклама на dsnews.ua