• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Нардепи підтримали створення Державного аграрного реєстру

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України проголосувала на засіданні в п'ятницю, 4 вересня, за створення Державного аграрного реєстру, який в разі прийняття спростить процедуру отримання фермерами дотацій

Відповідний законопроєкт №3295 про внесення змін до закону "Про державну підтримку сільського господарства України" в першому читанні підтримав 271 нардеп, передає "ДС" з посиланням на сайт парламенту.

За словами глави комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольского, також цей закон спростить отримання інформації для всіх фермерів.

"Процедура отримання дотацій в чинному законодавстві вимагає від суб'єкта сільськогосподарської діяльності, який хоче її отримати, багато дій, пов'язаних з отриманням довідок та ін. З лютого цього року в частині областей України здійснюється пілотний проект, де це робиться автоматично через аграрний реєстр, до якого, відповідно до цього закону, буде надано статус офіційного. Таким чином буде спрощено отримання інформації для всіх фермерів, які подаються на дотації", — пояснив він.

Також в даному реєстрі будуть міститися дані Державного земельного кадастру, Державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців, Реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру тварин.

Крім того, документ передбачає розширення сфери агродіяльності, представники якої можуть претендувати на дотації.

    Реклама на dsnews.ua