• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Україні почнуть упаковувати продукти за стандартами ЄС

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4568 про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами. Вимоги до упаковки повинні привести у відповідність до європейських стандартів

Верховна Рада
Верховна Рада
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить трансляція засідання українського парламенту, передає "ДС".

Закон визначає повноваження органів виконавчої влади у сфері виробництва, обігу та використання матеріалів та предметів, що контактують з харчовими продуктами.

У документі прописані загальні вимоги до матеріалів та предметів, що контактують з харчовими продуктами, включаючи активні та інтелектуальні матеріали та предмети.

Окрім того, встановлюються спеціальні вимоги до окремих груп матеріалів та предметів, що контактують з харчами.

Запроваджуються вимоги до перероблених пластикових матеріалів та предметів, що контактують з харчами.

У законі прописаний порядок державної реєстрації обʼєктів, що використовуються у виробництві матеріалів та предметів, що контактують з харчами; особливості держреєстрації процесів переробки пластику.

У проекті передбачили вимоги до маркування, декларування відповідності та вимоги до забезпечення простежуваності матеріалів та предметів, що контактують з харчами.

Порушення встановлених законодавством вимог до виробництва, обігу та використання матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами, тягне за собою накладення штрафу:

  • на юридичних осіб — у розмірі пʼятнадцяти мінімальних заробітних плат (у 2021 році — 90 тисяч гривень),
  • на фізичних осіб-підприємців — у розмірі десяти мінімальних заробітних плат (у 2021 році — 60 тисяч гривень).

Нагадаємо, у ході засідання у вівторок, 1 червня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів в Україні. За їх поширення на території країни можна буде отримати штраф до 8 500 гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua