• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

В Україні не будуть монетизувати "пакет малюка": нардепи прийняли закон за основу

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді мають намір відмовитися від монетизації "пакета малюка" і залишити його в натуральному вигляді

Відповідний законопроєкт №3006а за основу підтримали 316 нардепів, передає "ДС".

"РБК-Україна" уточнює, що автори документа посилаються на дані опитування ЮНІСЕФ про те, що позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів "пакету" вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.

Крім того, підкреслюють автори законопроєкту, за два роки кількість предметів в пакеті зросла в 2,5 рази. Якщо в 2018 році тільки 35% батьків воліли пакет грошової виплати, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

У документі прописано, що тимчасово — з 1 жовтня по 31 грудня цього року — закупівля одноразової натуральної допомоги "пакет малюка" організовується і здійснюється через Управління ООН з обслуговування проектів в рамках пілотного проекту.

Після закупівлі "пакети" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цієї одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров'я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону "Про державні закупівлі".

Нагадаємо, раніше Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики одноголосно прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт № 3006 щодо "пакета малюка" за основу.

    Реклама на dsnews.ua