• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

В Україні з'явиться Бюро економбезпеки, податкову міліцію ліквідують

Верховна Рада зробила крок до створення Бюро економічної безпеки, яка повинна замінити податкову міліцію, прийнявши за основу в першому читанні законопроект №3087-д

Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №3087-д
Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №3087-д / УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "РБК-Україна", передає "ДС".

Закон пропонує поділ сервісної та правоохоронної функцій податкової служби, ліквідацію податкової міліції, оптимізацію структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами в сфері фінансів, і, власне, створення Бюро економічної безпеки.

Бюро матиме статус правоохоронного органу, а його директора призначатиме президент за поданням конкурсної комісії, яка представляє на розгляд главі держави три кращих кандидатури. Директор БЕБ підзвітний Раді і президенту.

Бюро буде здійснювати заходи щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування і використання фінансових ресурсів держави.

Максимальна кількість працівників відомства — не більше 3000 чоловік.

Згідно з проектом, детективи БЕБ матимуть достатньо повноважень для оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування злочинів. Цей орган має право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, власником (адміністратором) яких є державні органи.

У законі прописано, що в складі центрального управління Бюро буде діяти підрозділ внутрішнього контролю для запобігання, виявлення і відповідного реагування на прояви корупції.

Бюро щоквартально повинне публікувати звіт про діяльність на своєму офіційному веб-сайті.

Крім ліквідації податкової міліції, пропонується і ліквідація підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 3 вересня повинна розглянути ряд законопроектів, що стосуються, в тому числі, виборів і змін до державного бюджету, а також законопроект, ветований президентом Володимиром Зеленським.

    Реклама на dsnews.ua