• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україні з'являться електронні cертифікати про одужання від COVID-19

Наступного тижня МОЗ планує запровадження електронних COVID-сертифікатів про одужання

Наступного тижня МОЗ планує запровадження електронних COVID-сертифікатів про одужання;
Наступного тижня МОЗ планує запровадження електронних COVID-сертифікатів про одужання; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Марія Карчевич в етері телеканалу Еспресо.TV, передає "ДС".

"Найближчим часом плануємо разом з Міністерством цифрової трансформації запровадити отримання цифрових COVID-сертифікатів для людей, які отримали одну, або дві дози вакцини за кордоном. Також наступного тижня плануємо запуск сертифікату про одужання. Важливо зазначити, що такий сертифікат буде генеруватися на основі клінічних критеріїв. Отримати сертифікат про одужання зможуть люди в яких наявний відповідний медичний запис про захворювання на COVID-19 внесений лікарем до електронної системи охорони здоров’я", — розповіла Карчевич 

Карчевич зазначила, що право на генерацію такого сертифікату наступатиме на 15 день після внесення лікарем медичного запису до електронної системи. За її словами сертифікат про одужання від COVID-19 буде діяти 90 днів з моменту його активації.

Як писала "ДС", фахівці Мінцифри та МОЗ працюють над механізмом видалення COVID-сертифіката після підтвердження його несправжності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua