• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В Україні створять е-платформу для набору до вузів іноземних студентів

Кабінет міністрів прийняв рішення, згідно з яким в Україні створять електронну платформу для набору іноземних студентів на навчання в українські вузи

Денис Шмигаль
Денис Шмигаль
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні народного депутата фракції "Європейська солідарність" Олексія Гончаренка в Telegram, передає "ДС".

Створення платформи передбачене у плані заходів щодо популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів до 2025 року.

План заходів уряд погодив у ході сьогоднішнього засідання.

Усі виші, які приймають іноземців, мають обовʼязково зареєструватися на е-платформі. Вони отримають доступ до інформації про абітурієнта на етапі проходження ним погоджувальних процедур (не одночасно).

А саме виш отримає інформацію щодо проходження вступником погоджень Службою безпеки, адміністрацією Держприкордонслужби після отримання останнього погодження або якщо мала місце відмова в погодженні.

Іноземні абітурієнти будуть створювати на платформі власні е-кабінети. Це дасть їм змогу:

  • подати онлайн пакет документів (первинну заявку) до конкретного ЗВО для отримання електронного запрошення на навчання;
  • отримати електронне запрошення;
  • володіти повною інформацією про стадію розгляду та прийняте рішення МЗС, МВС, Службою безпеки, Адміністрацією ДПСУ.

Е-платформа зберігатиме "історію" абітурієнта/студента (формування архівної справи).

Нагадаємо, у січні 2021 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Мінцифри разом з міністерствами освіти, охорони здоровʼя, внутрішніх справ і закордонних справ створює єдину електронну платформу для вступу іноземних студентів в українські університети.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua