• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україну їде посол США з питань релігійної свободи

Реклама на dsnews.ua
Посол США з питань міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек відвідає Україну, Польщу і Узбекистан

За даними Державного департаменту США, посол проведе ряд зустрічей для зустрічей із захисту релігійних і етнічних груп, інформує "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

В Україні Браундбек має намір зустрітися з представниками влади та релігійними лідерами.

Згодом він повинен відвідати Польщу, де буде проходити конференція під егідою ОБСЄ. Там Браунбек планує обговорити "репресивні заходи проти мирних членів етнічних і релігійних груп". Крім того, Державний департамент повідомляє, що посол відвідає концентраційний табір Аушвіц, де візьме участь у церемонії покладання вінків і запалювання свічок.

В Узбекистані Браунбек планує зустрітися з високопоставленими посадовими особами, щоб обговорити "останні позитивні кроки Узбекистану щодо політики щодо релігійної свободи" і закликати до законодавчих реформ.

Вашингтон критикував центральноазіатську країну роками за політику щодо свободи віросповідання. У своєму щорічному звіті, оприлюдненому в січні, США виділили Узбекистан разом з Таджикистаном і Туркменістаном, зазначивши, що в цих країнах відбувається систематичне порушення релігійних свобод.

Раніше стало відомо, що Варфоломій призначив в Україну своїх представників - архієпископа Данила Памфилийского з США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади. Экзархи будуть взаємодіяти з українською владою та церквами в організації майбутнього собору. На ньому можуть проголосити про створення помісної православної церкви та обрати її предстоятеля.

За останніми даними, Томос про українську автокефалію може затвердитиСинод Вселенського патріархату на засіданні 9-11 жовтня.Після підписання Томосу в Україні має відбутися собор, на якому оголосять про створення нової церкви і виберуть її предстоятеля - патріарха нової помісної православної церкви.

Разом з цим, в РПЦ і УПЦ МП вже заявили, що не будуть повертати помісної церкви храми на території України.

Російська православна церква (РПЦ) може перестати визнавати патріархат у Константинополі, якщо православної церкви в Україні нададуть автокефалію.

    Реклама на dsnews.ua