• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Україні розформовано всі підрозділи контролю за обігом зброї (ВІДЕО)

Голова Національної поліції України Ігор Клименко підписав наказ про розформування підрозділів контролю за обігом зброї

Ігор Клименко
Ігор Клименко
Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву Клименко зробив сьогодні, 1 березня, інформує "ДС" із посиланням на пресслужбу НПУ.

"Ігор Клименко підписав наказ про повне розформування підрозділів контролю за обігом зброї. Усі начальники територіальних підрозділів поліції отримали накази опечатати архіви дозвільної служби. Наразі завершується формування нового підрозділу з іншими працівниками, які будуть належно виконувати цю роботу. Найближчим часом він буде представлений суспільству", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, всіх власників зброї в Україні окремо перевірять щодо законності отримання дозволу. Понад дві тисячі дозволів, що були видані з порушеннями, будуть анульовані, а зброю — вилучено.

За словами Клименка, понад пів року Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції перевіряв роботу підрозділів контролю за обігом зброї. У результаті перевірки правоохоронці виявили корупційну схему видачі дозволів на придбання, зберігання та носіння дозволених видів зброї. 

"Дозволи видавалися з кричущими порушеннями, інколи навіть без участі громадянина, на якого оформлялася зброя. Оголошення про оформлення зброї без документів продажні поліцейські безсоромно розміщували в групах популярних месенджерів. В нас є інформація про понад дві тисяч випадків видачі дозволів на зброю з грубими порушеннями процедури та законодавства, використовуючи підроблені документи", — заявив начальник НПУ.

Наразі вже викрито дев’ятьох співробітників поліції, які організували та брали участь у цій схемі. Серед них опинилися посадовці Центрального апарату Національної поліції та працівники у регіонах.

"За результатами роботи, проведеної Департаментом внутрішньої безпеки, зі служби звільнено чотирьох працівників Департаменту превентивної діяльності в центральному апараті поліції. У тому числі — перший заступник начальника профільного департаменту та начальник дозвільної системи поліції. Також звільнено пʼятьох відповідальних співробітників у регіонах", — додав Ігор Клименко.

За його даними, серед замовників такої послуги були працівники правоохоронних органів, депутати різних рівнів, представники органів державної влади.

Всі отримані матеріали щодо цього злочину передадуть у Державне бюро розслідувань. Водночас голова Нацполіції пообіцяв, що звільненим співробітникам "не дадуть жодного шансу для оскарження свого звільнення в суді".

Як писала "ДС", МВС та Нацполіція підтримує ухвалення закону про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів. Разом з тим правоохоронці виступають проти обігу короткоствольної зброї.

Згідно з результатами опитування Соціологічної групи "Рейтинг", право приватних осіб на вогнепальну зброю підтримали 23% опитаних, проти висловилися 75%, вагаються з відповіддю 2%. При цьому підтримка права на зброю зросла з 13% до 20-24%, у порівнянні з 2014 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua