• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

В Україні створили Координаційний штаб з питань реалізації прав переселенців

Кабмін підтримав ініціативу Мінреінтеграції щодо утворення Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Його очолила віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук

Ірина Верещук
Ірина Верещук
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в Telegram, передає "ДС".

Як зазначається, робота Коордштабу є одним із пунктів операційного плану з реалізації Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року.

Коордштаб покликаний посилити взаємодію органів виконавчої влади у питаннях інтеграції внутрішньо переміщених осіб за новим місцем проживання. Йдеться, зокрема, про розвиток потенціалу приймаючих громад для забезпечення ВПО передбаченими законодавством адміністративними, соціальними та культурними послугами.

"Ухвалене сьогодні рішення — це черговий крок послідовної державної політики з підтримки внутрішньо переміщених осіб. Якщо минулого року ми реагували на масову евакуацію населення, то наразі актуальними є питання соціалізації й інтеграції ВПО у приймаючих громадах, тобто повернення цих громадян до нормального життя. А ці питання вимагають від держави виваженої, послідовної політики", — наголосила Верещук.

Окрім того, Мінреінтеграції ініціювало створення при обласних військових адміністраціях консультативно-координаційних центрів з підтримки населення, а також рад ВПО як органів самоорганізації внутрішніх переселенців.

Нагадаємо, раніше віцепрем'єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила, що в Україні 4,8 млн громадян мають статус внутрішньо переміщених осіб, серед них 1 млн — діти.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua