• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В Україні вирішили узаконити боротьбу з розвитком фінансових пірамід

Реклама на dsnews.ua

В Україні розробляється законопроєкт, який змінить статус українського фінансового ринку, що зробить неможливим функціонування так званих фінансових пірамід

Про це йдеться в повідомленні Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передає "ДС".

Законопроєкт розроблений у відповідності до принципів міжнародної організації IOSCO (The International Organization of Securities Commissions).

"В законопроєкт мають бути закладені нові можливості регулятора щодо співпраці з правоохоронними органами, замороження грошей та активів, доступ та обмін інформацією з іноземними регуляторами з метою використання їх можливостей по поверненню грошей з інших юрисдикцій", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що українське законодавство неефективно в боротьбі з фінансовими пірамідами, оскільки у регулятора немає відповідних повноважень.

"Шахрайство та нецільове використання коштів було і залишається основною проблемою сьогодення для фінансового ринку нашої країни. Комісія моніторить та фіксує дуже суттєву кількість таких схем в країні, і втрати громадян досягають сотен мільйонів, а інколи мільярдів гривень. Захистити цих громадян – головна мета нашої держави, а з цим завданням може впоратись тільки сильний регулятор, права якого не будуть обмеженими", — зазначив глава Нацкомісії Тимур Хромаєв.

Нагадаємо, 27 серпня 2020 року в рамках розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у фігурантів справи фінансової піраміди B2B Jewelry. Судом накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме і нерухоме майно, в тому числі оформлене на підконтрольні юридичні особи.

Трьом організаторам фінансової піраміди B2B Jewelry повідомили про підозру, двох з них суд відправив під домашній арешт. Їм інкримінують шахрайство, легалізацію (відмивання) коштів, отриманих злочинним шляхом.

    Реклама на dsnews.ua