• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

В Україні вперше трансплантували підшлункову залозу

В Україні вперше провели операцію з трансплантації підшлункової залози. Це вже третя складна операція з трансплантації органів в Україні

Трансплантація органів
Трансплантація органів
Реклама на dsnews.ua

Про це сьогодні повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, інформує "ДС".

"У нас сьогодні вночі вперше зроблена трансплантація підшлункової залози. Взагалі зробили три операції: пересадку серця, пересадку нирки й третя операція, людині зробили пересадку нирки і підшлункової залози", — сказав Степанов, слова якого цитує Укрінформ.

Він зазначив, що питання трансплантації є пріоритетним для МОЗ. У міністерстві за два роки хочуть здобути трансплантаційну незалежність.

Степанов також розповів, що кожного року трансплантації потребують близько 5 тис. осіб, кожного дня в Україні помирають приблизно 9 людей, які не дочекалися трансплантації.

Також під час брифінгу Степанов висловися щодо "чорної трансплантології". За його словами, це неможливо, адже такі операції високотехнологічні.

"Такі операції можуть бути проведені виключно в високоспеціалізованих медичних закладах, високопрофесійними лікарями. Із задіянням великої кількості обладнання. Тому це міф", — додав очільник МОЗ.

Раніше Максим Степанов закликав українців не робити операції з пересадки органів за кордоном

    Реклама на dsnews.ua