• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україні заочно судитимуть агітатора до "Юнармії" окупантів із Севастополя

До суду направлено обвинувальний акт щодо так званого "керівника регіонального штабу Юнармії м. Севастополя" за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу генерального прокурора, повідомляє "ДС".

Під час досудового розслідування було встановлено, що у 2016 році обвинувачений вступив на посаду так званого "керівника регіонального штабу Юнармії м. Севастополя" для забезпечення позитивного ставлення дітей до служби у російській армії. Він безпосередньо організовував і здійснював пропаганду на користь добровільного вступу в армію окупанта, а також підготовку з основ військової служби в освітніх установах та навчальних закладах, "військово-патріотичного виховання" для служби у ЗС РФ.

Крім того, обвинувачений виступав у засобах масової інформації для детального розповсюдження та роз'яснення особливостей підготовки військово-патріотичного виховання у "Юнармії".

В Офісі генпрокурора України наголосили, що своїми діями "керівник штабу" порушив закони та звичаї війни, оскільки пропаганда, спрямована на забезпечення добровільного вступу до армії цивільного населення, заборонена статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Юнармія – дитячо-юнацький військово-патріотичний рух під патронажем Міністерства оборони РФ, який почав діяти на півострові після окупації.

Як повідомляла "ДС", раніше прокуратура Криму запустила електронну систему розслідування військових злочинів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua