• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В Україні запустять онлайн-платформу про хронологію окупації Криму

В Україні створюють двомовну онлайн-платформу, яка висвітлюватиме хронологію окупації Криму Росією

Російські військові без розпізнавальних знаків у Криму, 2014 рік
Російські військові без розпізнавальних знаків у Криму, 2014 рік
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович під час телемарафону, присвяченому Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«Ми розробляємо, в тому числі з Представництвом Президента в Криму, з Офісом Генерального прокурора, Прокуратурою АР Крим, із залученням громадських організацій, які всі ці роки збирали дані, онлайн-платформу, на якій буде викладена вся інформація, поденно, про окупацію. Це буде віртуальна платформа, двомовна, українсько-англійська. Залишилось кілька місяців, коли маємо зробити перший лонч (випуск — "ДС"), з першими історіями, що допоможе всьому світові знати правду», — сказав Дробович.

За його словами, УІНП видає книги, пов’язані з історією Криму.

«У нас є книга про початок російської агресії, де всі події розписані по днях і очевидно, що все починається з Криму, в якій все викладено в хронологічному порядку, з ілюстраціями. Ми видаємо книги, які розказують про події в Криму з вуст очевидців, які були захоплені, перебували в ув’язненні. Також книги, які стосуються дальшого горизонту, тому що дуже важливо не тільки говорити про окупацію, а показувати наш зв’язок в цивілізаційному плані», — зазначив голова УІНП.

Він акцентував на тому, що не лише українці, а весь світ має пам’ятати історії людей, щодо яких вчинили правопорушення російські окупанти.

«Весь світ має пам’ятати, що Росія, як шакал чи гієна, напала на Україну, коли вона була слабка, і до сих пір … вони помпезно розказують, які вони переможці. Ми маємо зробити все, щоб всі знали, що це за люди і що військово-політичне керівництво, крім того що вбиває українців, ганьбить російський народ», — зауважив історик.

У цей день у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже сім років.

У пʼятницю, 26 лютого президент України Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про заходи, спрямовані на деокупацію і реінтеграцію Кримського півострова.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua