• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В Україні зареєстровано першу вакцину проти COVID-19: які в неї характеристики

Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca проти COVID-19 для екстреного медичного застосування

Реклама на dsnews.ua

Про це 23 лютого повідомила пресслужба Міністерства охорони здоровʼя, інформує "ДС".

Йдеться про версію вакцини Covishield, яку виробляє Інститут сироватки крові в Індії.

"Вакцина, Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), має локальну (торговельну) назву Covishield. Відповідно, вакцина Covishield, яка сьогодні прибуває до України, офіційно зареєстрована", – зазначили в МОЗ.

Усього існує дві версії вакцини AstraZeneca. Різниця між версіями препарату – у місці виробництва. Вакцину виробляють одразу дві організації: компанія AstraZeneca-SKBio у Південній Кореї та Інститут сироватки крові в Індії. Це перша вакцина, яка має потрапити до України. Поставку очікують вже 23 лютого.

Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз препарату AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX. Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Препарат у двох версіях вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я для екстреного застосування, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія. Ефективність вакцини AstraZeneca коливається від 62% до 90% залежно від дозування. Це вакцина з використанням вірусних векторів на основі аденовірусу, що спричиняє застуду в шимпанзе. Вона містить генетичний матеріал коронавірусу, який допомагає імунній системі розпізнавати вірус.

Як писала "ДС", на думку нардепа фракції "Голос" Ольги Стефанишиної, наслідком зволікання з вакцинацією від коронавірусу в Україні стала загибель (з початку року) понад 100 медиків.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua