• USD 27.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Українському інституті майбутнього назвали головні досягнення незалежної України

Україна за 30 років незалежності досягла певних успіхів по низці факторів, в тому числі і в порівнянні з Росією і Білоруссю

ALDE Communication / Flickr
Реклама на dsnews.ua

Про це зазначено в програмі Українського інституту майбутнього "Трильйон доларів для України", яку представив економіст, колишній радник президента Росії Андрій Ілларіонов, передає "ДС".

В першу чергу, за його словами, більшість жителів усіх регіонів України підтримали незалежність країни. Більш того, всі роки збільшувався сукупна підтримка проукраїнських політиків на президентських і парламентських виборах.

За словами Ілларіонова, індекс верховенства права в Україні, який є найважливішим показником спроможності держави по відношенню до громадян, вище, ніж в Росії і Білорусі. Індекс реалізації політичних прав і свобод за версією Freedom House складає 60 зі 100, що в кілька разів вище, ніж в Росії і Білорусі.

"Вже зараз переважна більшість українців чітко усвідомлює себе громадянами вільної незалежної країни. Це найважливіше ментальне досягнення. Воно не економічне, але воно є фундаментом для будь-яких послідовних економічних програм", — сказав Ілларіонов.

Крім того, досягненням є не авторитарний політичний режим.

Одним з найважливіших досягнень України, на думку експертів УІБ, є здатність України захищати себе від зовнішньої агресії. У той же час Ілларіонов зазначив, що Росія не має наміру відмовлятися від своїх агресивних планів щодо України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua