• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

В УПЦ МП відповіли збіговиську патріарха Кирила на "священну війну" в Україні

В Українській православній церкві (Московський патріархат) засудили рішення Собору Російської православної церкви, який визнав війну в Україні "священною"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті Української православної церкви щодо ухвалення на Соборі РПЦ наказу "Настоящее и будущее русского мира", передає "ДС".

"Українська Православна Церква відмежовується, категорично не поділяє і засуджує викладені в цьому документі ідеї… Українська Православна Церква не підтримує та відмежовується від ідеології "руського миру", — підкреслюється в заяві.

В УПЦ МП нагадали, що на Помісному соборі 27 травня 2022 р. проголосили повну незалежність від РПЦ.

В Церкві також зазначили, що РПЦ в своєму наказі "ігнорує історичні факти та контекст, пов’язані з формуванням і розвитком української нації та держави".

"Україна має власну історію, а українці мають право на свою національну ідентичність і незалежність, захищати яку ми готові і надалі. Твердження про те, що так звана "спеціальна військова операція" є "священною війною", суперечить базовим принципам християнської моралі, особливо в контексті збройної агресії з використанням насильства. З точки зору Євангелія військові дії не можуть бути виправдані як "священні", а також не можуть лунати від людей, які називають себе священнослужителями. Заяви про те, що після завершення так званої "спеціальної військової операції" вся територія України повинна увійти в зону виняткового впливу Росії, є прямим закликом до порушення суверенітету і територіальної цілісності України", — підкреслили в УПЦ МП.

В Церкві також нагадали, що Святе Письмо забороняє анексію сусідньої території. Як зазначає УПЦ МП, соціальна концепція РПЦ свідчить, що "священнослужителі не можуть надавати допомоги державі, співпрацювати з нею у веденні громадянської війни або агресивної зовнішньої війни… Церква також протистоїть пропаганді війни та насильства, як і іншим проявам ненависті, здатної спровокувати братовбивчі конфлікти".

"Замість ідеологічної підтримки, виправдання військової агресії та інтервенції Росії в Україну, вважаємо, що Православна Церква в Росії, мала б підняти свій голос проти цієї загарбницької війни", — додали в УПЦ МП.

Як повідомляла "ДС", Російська православна церква на Всесвітньому російському народному соборі проголосила війну в Україні "священною" та назвала її етапом боротьби росіян "проти Заходу, що впав у сатанізм".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua