• USD 41
  • EUR 44.7
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

В Угорщині відкриють першу українську школу: про що домовилися Орбан і Зеленський

В Угорщині планують відкрити першу українську школу

Школа
В Угорщині відкриють першу українську школу
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції за підсумками зусьрічі з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, передає "ДС".

"Зокрема, ми обговорили відкриття української школи в Угорщині, першої такої школи, і пан прем'єр-міністр запевнив мене у підтримці цього проєкту", — зазначив Зеленський.

Віктор Орбан зауважив, що в Угорщині проживає багато українців та діє самоврядування національної меншини. До країни приїхала значна кількість біженців, і виникла ціла низка питань щодо можливостей жити, працювати, забезпечити навчання для дітей.

"Тому я з великою радістю почув ініціативу пана президента про відкриття української школи в Угорщині. Зараз українські діти вчаться в багатьох угорських школах, багато угорських викладачів вчать українських дітей. Мені здається, вони непогано працюють. Ми отримали інформацію від українців, які тимчасово перебувають в Угорщині, що їм це подобається. Але ми розуміємо, що ви хочете отримати школу з українською мовою навчання", — наголосив Орбан.

Фінансування, за його словами, Угорщина бере нас себе — і "буде стільки шкіл, скільки потрібно".

"Для нас дуже важливо, щоб українці, які перебувають в Угорщині, почували себе як вдома", — додав прем'єр.

Як писала "ДС", Україна та Угорщина підпишуть глобальну угоду про двостороннє співробітництво, яка регулюватиме відносини між країнами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua