• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

У ВМС пояснили, чому Росія використовує мало "Колібрів"

Російська армія використовує проти України меншу кількість крилатих ракет "Калібр" з Чорного моря, ніж виготовляє з декількох причин

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник ВМС України Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону, передає "ДС".

"По-перше, для цього потрібно вийти в море. По-друге, це стандартна ракета, не лише для Чорноморського флоту. У них загалом 4 флоти та ще Каспійська флотилія. Виробництво в них на велику кількість користувачів налагоджена. Крім того, застосування в Чорному морі було ускладнено в першу чергу через те, що заряджати їх було важко. Оскільки вся відповідна база залишалася в Криму. Втім, ми вже бачимо, що щонайменше перезаряджати підводні човни в Чорному морі вони змогли в Новоросійську, найімовірніше за все. Стосовно надводних кораблів, ця інформація ще не підтверджена на 100%. Втім, таке також може бути", — сказав він.

За словами Плетенчука, основною проблемою для застосування "Калібрів" з Чорного моря є безпека кораблів окупантів. Однак росіяни знайшли рішення.

"Вони обрали таку тактику, вони вибралися в Азов. Попри те, що там не так багато маршрутів, маневрувати там значно складніше, ніж у Чорному морі. Однак, є в цьому для них і свої плюси. Завдяки тому, що кількість маршрутів невелика — вони ховаються між цивільних суден", — додав Плетенчук.

Як повідомляла "ДС", в ніч проти 23 червня російські окупанти вперше атакували Україну "Калібрами" з Азовського моря.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua