• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

У ЗСУ з'явилися нові емблеми та відзнаки

Реклама на dsnews.ua

Відбулися зміни в емблемах на комір і беретних знаках українських військовослужбовців

Про це йдеться в повідомленні на сайті Міноборони, передає "ДС".

Зубчатка, як емблема, що позначала приналежність до вищого офіцерського складу, зникла з генеральських погон, втім вона не зникла з уніформи. Вона повернулася на своє історичне місце, а саме на комір.

Поряд з вищим офіцерським складом нові емблеми отримали ще ряд військ і служб.

Емблема військ звʼязку, фахівців автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки зазнала певних змін. Центральний медальйон із зображенням букви "і" був замінений на стилізоване зображення електричної іскри.

Для десантно-штурмової військ введена емблема на комір, яка в мініатюрі повторює зображення беретного знака — окрилений парашут, на який накладено полумʼяний меч.

Змінилися емблеми медичної служби та ветеринарної медицини: "зірку життя" замінили жезлом Ескулапа, який обвиває змія. Цей знак є загальноприйнятим символом медицини і вказує на спадковість мілітаристських традицій українського війська часів боротьби за незалежність 1917-1921 років.

З огляду на істотну різницю в задачах, покладених на медичну і ветеринарну служби, було прийнято рішення про відхід від радянської традиції виконувати єдиний знак для медиків і ветеринарів в золоті і сріблі відповідно, і замінена срібна "зірка життя" на зображення змії, що звивається, яка була введена для ветеринарних старшин в 1918 році поряд з емблемою військових медиків.

В якості нової емблеми частин радіо-електронної боротьби запропонований контурний щит, на який накладена стилізована блискавка.

Крім заміни існуючих емблем введені ще чотири нові: для спеціальностей, які не отримали власних емблем в "Правилах носіння військової форми одягу" в 2017 році.

Вперше в історії українського війська введено окрему емблему для армійської авіації: у вигляді окриленого вістря списа.

Для морської піхоти ввели емблему у вигляді меча Сагайдачного і схрещених рушниць, накладених на стилізований якір.

Для Державної спеціальної служби транспорту України обрано "колесо Меркурія", накладене на понтонний якір, яке повинно вказувати на можливість встановлення залізничних переправ через водні перешкоди.

Також змінилися деякі беретні знаки.

Нагадаємо, за минулу добу, 31 серпня, в районі проведення операції Обʼєднаних сил на Донбасі зафіксовано два порушення режиму припинення вогню з боку російських бойовиків зі складу терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР".

    Реклама на dsnews.ua