• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В "ЄС" вимагають від СБУ і ОГПУ реакції на американській санкції проти нардепа Деркача

Реклама на dsnews.ua

Відсутність реакції Офісу генерального прокурора і Служби безпеки України з приводу заяви посольства США щодо санкцій проти народного депутата Андрія Деркача є актом бездіяльності

Про це сьогодні заявила представник парламентської фракції "Європейська солідарність" Ірина Фріз, інформує "ДС".

"Звертаю увагу на фактичну бездіяльність офісу Генерального прокурору та Служби безпеки України з приводу заяви посольства США щодо санкцій, котрі застосовані офіційним Вашингтоном щодо народного депутата Андрія Деркача. Посольство США підкреслює, що Андрій Деркач підтримує тісні стосунки з російськими спецслужбами та понад 10 років є активним російським агентом. Переконана, що відповідна заява посольства Сполучених Штатів є нічим іншим, як повідомленням про злочин, передбачений статтею 111 Кримінального кодексу України", — написала вона у Facebook.

Вона впевнена, що твердження про співпрацю Деркача зі спецслужбами країни-агресора "не лише правдиві, але й мають докази, що відповідно є підставою для порушення компетентними органами України кримінальної справи за ознаками злочину "державна зрада" у формі надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України". 

"Відсутність реакції на повідомлення про злочин є актом бездіяльності, що також є кримінальним злочином згідно з чинним законодавством України. Звертаюсь до Служби безпеки України та генерального прокурора України з відповідним депутатським зверненням та вимагатиму надати відповідь у письмовому вигляді у найкоротший термін", — резюмувала Фріз.

Як писала "ДС", на початку вересня Міністерство фінансів США ввело санкції проти народного депутата Верховної Ради Андрія Деркача, який публікував плівки нібито з голосами пʼятого президента України Петра Порошенка і колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Санкції проти Деркача введені через його спроби вплинути на президентські вибори у США.

    Реклама на dsnews.ua