• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Європарламенті визнали рішення КСУ приводом для зупинки безвізу, але проти того, щоб суд розганяли

Реклама на dsnews.ua

Провідні євродепутати, які опікуються в Європарламенті питаннями України, виступили проти ініціативи президента України Володимира Зеленського розпустити нинішній склад Конституційного суду, хоча останнє рішення суддів є формальним приводом для призупинення безвізу

Про це в інтервʼю Deutsche Welle заявили постійний доповідач Європарламенту щодо України Міхаель Галер і заступниця голови делегації Європарламенту з асоціації з Україною Віола фон Крамон, повідомляє "ДС".

"Те, що пропонує президент (Зеленський, — "ДС"), вже саме по собі є порушенням Конституції. Не можна просто взяти і ліквідувати Конституційний суд … Не можна вилікувати антиконституційні ухвали Конституційного суду антиконституційними заходами Верховної Ради", — наголосив Галер.

Фон Крамон також заперечила, що євродепутати висловилися на підтримку ініціативи Зеленського розпустити КСУ, про що заявив голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія.

"Ми не можемо спонукати президента взяти й звільнити всіх суддів Конституційного суду", — зазначила фон Крамон.

Відповідний законопроєкт Зеленського вона назвала "дуже сумнівною справою" і послалася на лист голів Венеціанської комісії та Групи держав проти корупції (GRECO), які "наполегливо закликали не відповідати порушенням права на порушення права".

Натомість обидва парламентарі висловилися за оновлення КСУ, яке би відповідало законодавству України. На їхню думку, за приклад слід взяти відбір суддів Вищого антикорупційного суду України, до якого залучили міжнародних експертів.

Європарламентарі визнали, що е-декларування є однією з умов візової лібералізації для громадян України і Євросоюз може призупинити безвіз, хоча і не хоче карати звичайних людей.

"Взагалі-то так би мало бути. Але ніхто з нас — ні Єврокомісія, ні Європейська зовнішньополітична служба, ні ми в Європарламенті — ніхто не хоче карати звичайних людей, людей, які не мають дипломатичних паспортів, за те, що наробили корумповані судді", — сказала фон Крамон.

Вона виступила за інші засоби, наприклад, персональні санкції у вигляді заборони на вʼїзд суддям КСУ.

"У підсумку я бачу це так само. Це було би хибним політичним сигналом, якби ми зараз цим (скасуванням безвізу, – "ДС") зачепили все населення. Це би передусім порадувало Кремль: дивіться, а до нас можна без віз (заявили би в Росії, — "ДС")", — додав Галер.

 

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

    Реклама на dsnews.ua