• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

В Євросоюзі обіцяли Зеленському допустити Україну до COVID-вакцин

Реклама на dsnews.ua

Президент Євроради Шарль Мішель і глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн направили президенту Володимиру Зеленському лист за підсумками 22-го саміту Україна — ЄС, який пройшов у Брюсселі 6 жовтня 2020 року

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

У листі йдеться про кроки, зроблені Євросоюзом на виконання домовленостей, а також намічений план взаємодії на поточний рік.

Керівники інституцій ЄС відзначають, що в цьому році почнеться всеосяжний перегляд Угоди про асоціацію, планується поглиблення галузевого співробітництва, зокрема в цифровій та екологічній сферах. Крім того, готується до підписання угода про спільний авіаційний простір. Розпочато роботу оціночної місії ЄС щодо укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції.

"Європейські лідери наголошують, що ЄС готовий і надалі підтримувати Україну в боротьбі з пандемією COVID-19… Окремо наголошується, що Україна може розраховувати на солідарність Євросоюзу в питанні отримання вакцини проти коронавірусу. ЄС здійснює кроки для забезпечення якнайшвидшого доступу України до вакцин", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що лідери інститутів ЄС відзначили прогрес у реалізації реформ, вирішенні кризи навколо Конституційного Суду, а також висловили готовність працювати над наданням фінансової допомоги.

Нагадаємо, Україна досі не отримала жодної партії вакцини від коронавірусу. 30 грудня 2020 року МОЗ уклав контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

    Реклама на dsnews.ua