• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Євросоюзі підтримали "самозахист" України від "каналів Медведчука"

Введення санкцій щодо телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK з пулу нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука може бути "самозахистом" України від інформаційних маніпуляцій

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник начальника відділу стратегічних комунікацій і аналізу інформації Європейської служби зовнішніх дій Юргіс Вілчінскас під час віртуального виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді», повідомляє "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Я погоджуюся з оцінкою, що медійний ландшафт в Україні зазнає дуже серйозного впливу від прокремлівських наративів. В цій ситуації Україна має законне право на самозахист від інформаційних маніпуляцій, щоб спробувати, принаймні, обмежити масштаби таких нападів. З іншого боку, ми маємо пересвідчитися, що таке реагування є пропорційним загрозі і відповідає поставленій меті», — сказав він.

Він окремо підкреслив, що, з точки зору ЄС, всі заходи з реагування на інформаційні загрози, які розробляються в Україні, мають відповідати принципам фундаментальних прав і свобод людини, в тому числі, свободу вираження поглядів.

«З точки зору Євросоюзу, можу сказати, що нам потрібен час, щоб обміркувати цю справу, розглянути її ретельніше і подумати про можливі наслідки цього рішення», — додав Вілчінскас.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення РНБО, яке на 5 років заборонило діяльність телеканалів, повʼязаних з Віктором Медведчуком — "112 Україна", Newsone і ZIK. Крім телеканалів, під санкції потрапив нардеп Тарас Козак, який є їхнім формальним кінцевим бенефіціаром.

    Реклама на dsnews.ua