• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В Євросоюзі вирішили виділити на освоєння космосу 15 млрд євро

Рада Європейського Союзу ухвалила космічну програму на 2021-2027 рр., на фінансування якої буде виділено 14,8 млрд євро

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Раді Євросоюзу, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"Рада ЄС прийняла регуляторні правила введення космічної програми ЄС на 2021-2027 роки. Угода, досягнута в грудні минулого року з Європейським парламентом, відкрила шлях до якнайшвидшого прийняття цього проекту в другому читанні", — йдеться в повідомленні.

Зокрема, нові регуляторні правила покликані спростити застосування європейського законодавства в сфері космосу, удосконалити наявні космічні програми, зокрема EGNOS, Galileo і Copernicus, ефективно виявляти можливі джерела небезпеки через космічний компонент ситуативного оповіщення (SSA) і забезпечувати для національних урядів канали захищеного супутникового звʼязку (GOVSATCOM).

Очікується, що Європарламент може прийняти цей документ вже в квітні. Після цього "космічні" регуляторні правила будуть вважатися формально прийнятими і будуть застосовуватися ретроспективно, починаючи з 1 січня 2021 року.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський заявив, що в 2021 році в Україні буде збудовано і запущено в космос власний супутник, бо це "потрібно людям".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua