• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

"Вагнерівці" могли стати доказом проти Путіна в Гаазі і "обмінним фондом" для наших полонених, – Порошенко

П’ятий Президент Петро Порошенко вкотре підтвердив, що особисто санкціонував спецоперацію українських спецслужб із затримання бойовиків російської ПВК Вагнера, а найманці, які були причетні до міжнародних військових злочинів, могли свідчити у Гаазькому суді проти Путіна, зокрема, і у справі МН-17

Реклама на dsnews.ua

Про це Порошенко заявив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера", передає "ДС".

"Я був дуже здивований, коли з самого початку найвищі посадові особи, починаючи з президента, глави адміністрації стверджували, що такої операції не було взагалі. Я вимушений був заявити про те, що наприкінці 2018 – початку 2019 року я санкціонував директиви і міністру, і начальнику Головного управління розвідки Василю Бурбі, в тому числі по співпраці з нашими партнерами, в реалізації інформації, яку мені надали в розвіддоповіді", – говорить Порошенко. 

"Я був здивований, що за рік ніхто мене з цього приводу не допитав. Хоча нібито кримінальна справа по вагнерівцям нібито мала бути", – зауважує Петро Порошенко.

"Вже після моєї заяви керівництво держави визнало, що ця операція була і вони брехали до цього. Начальник Головного управління розвідки підтвердив це. В тому числі і на засіданні ТСК, хоча вона є нелегітимною, бо не мала в предметі свого відання "вагнерівської справи". Бо дуже боялися "Слуги" цього предмету. Але на засіданні комісії начальник Головного управління розвідки, інші особи підтвердили, що саме наприкінці 2018 року, в 2019 я цю операцію санкціонував", – зазначає п’ятий Президент. 

"Я обмежений державною таємницею, щоб вам розповісти деталі. Або нехай Служба безпеки України зніме гриф, оскільки все вже відомо, і я вам розповім те, що мені було відомо як Верховному Головнокомандувачу в ті часи", – зауважив Порошенко. 

"Зараз можу наголосити перше – операція була. Друге – були блискучі дії наших військових розвідників, сконцентровані злочинці, які мають безпосереднє відношення до страшних злочинів. Починаючи від терористичної атаки на рейс МН17 і завершуючи атакою з ПЗРК на наш Іл, який був збитий над Луганським аеропортом. Починаючи від атаки на АН-26, і там є їхні свідчення", – констатує Порошенко. 

"Це неспростовний доказ на суді проти Путіна в Гаазі. Неспростовний доказ, і не треба применшувати його значення", – наголосив лідер "ЄС". 

"Друге – якщо не хочете це використовувати – це є обмінний фонд, через який ми можемо витягнути наших заручників з російських в’язниць. Замість цього ми маємо якісь політичні дискусії в ерзац слідчій комісії, але не маємо професійних і компетентних дій СБУ, Генпрокуратури з відстороненням від посад і притягненням до відповідальності", – зазначає Петро Порошенко.

"Що ми бачимо? Пан Бурба був звільнений з посади за те, що намагався сказати правду. Найкращі розвідники спецрезерву, еліта українських спецслужб, розвідників були звільнені з посади", – говорить Порошенко. 

Він закликав новопризначеного міністра оборони Олексія Резнікова повернути на посади професійних розвідників. 

"Буде дуже круто, якщо будуть відновлені на посаді Василь Бурба, інші герої-розвідники, які запланували і блискуче провели такого рівня операції", – говорить Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua