• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

ВАКС на карантині: як в суд пускають ЦПК, але не пресу

Реклама на dsnews.ua

В Апеляційній палаті Вищого Антикорсуда журналістам дали зрозуміти, що всіляке сприяння Феміда надає не працівникам ЗМІ, а співробітникам Центру протидії корупції

Про це повідомляє кореспондент "ДС".

Вчора, 3 жовтня, журналісти нашого видання вирішили перевірити, чи зможуть вони скористатися привілеєм, який має ЦПК у стінах ВАКС. Мова йде про те, що в суді нібито існує окрема секретна кімната, в якій представники ЦПК отримують доступ до перегляду судового засідання і ведуть з порушенням норм КПК трансляції у соцмережі без згоди сторін розгляду і без необхідного постанови суду.

Маючи при собі всі необхідні редакційні документи, а також клопотання про дозвіл на фото-і відеозйомку засідання, "ДС" спробувала потрапити одне із засідань у звичайному порядку. Завідувач сектором взаємодії зі ЗМІ Апеляційної палати ВАКС Вадим Клищенко відмовив у доступі до суду, в окремій кімнаті для трансляцій, а також фото-і відео зйомці, пояснивши недопуск коронавірусною хворобою неназваного співробітника суду, через яку вільних слухачів нібито з минулого тижня не допускають у приміщення Апеляційної палати ВАКС. У відповідь на резонне зауваження про те, що відповідної інформації немає на офіційному сайті суду, "ДС" запропонували ознайомитися з оголошенням, розміщеному в самому приміщенні суду, причому жодної дати в цьому повідомленні не було.

Крім того, "ДС" опитала чотирьох адвокатів, днями присутніх на інших засіданнях ВАКС з участю тих же трьох суддів, які повинні були слухати справу, що на неї намагалася потрапити журналісти, і з'ясувала, що вони не були повідомлені про нібито коронавірусну хворобу у одного з суддів. Також в приміщенні суду кожен день знаходяться працівники САП, які не були обізнані про контакт з хворим. В результаті, у суді заявили, що засідання скасовано через хворобу судді.

Тобто, або ВАКС грубо порушує карантинні вимоги, піддає небезпеці інфікування коронавірусом вільних слухачів, суддів, працівників САП, адвокатів, захищаючи від коронавірусної хвороби тільки журналістів, або для ЦПК в суді дійсно існують окремі кімнати, вони дійсно мають окремі права, для них діють окремі правила.

Нагадаємо, судді Апеляційної палати ВАКС підтримали скаргу НАБУ і САП на рішення Печерського районного суду про закриття справи проти Олександра Писарука і бізнесмена, власника Ukrlandfarming Олега Бахматюка.

    Реклама на dsnews.ua