• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ВАКС "наїхав" на Шабуніна, відмітивши неприпустимість тиску на суддів у справі "Роттердам+"

Реклама на dsnews.ua

Вищий антикорупційний суд України підтримав суддю Катерину Широку після нібито образ та публічних погроз з боку активіста Віталія Шабуніна щодо її рішення по справі "Роттердам+"

Про це заявила суддя-спікер Вищого антикорупційного суду Віра Михайленко в коментарі виданню «Закон і Бізнес», передає "ДС".

«Сегрегація суддів ВАКС, нападки на окремих суддів, відверті образи та намагання впливу інформаційним тиском не вплинуть на ефективність роботи інституції як цілісного організму здійснення правосуддя. Кожний суддя, незалежно від прізвища, здійснює свою діяльність незалежно, неупереджено, з дотриманням стандартів верховенства права і на підставі чинного законодавства», — прокоментувала нападки Шабуніна суддя-спікер ВАКС.

Вона наголосила, що у кримінальному проваджені щодо формули «Роттердам+» правосуддя залежало виключно від того матеріалу, який орган досудового розслідування представив суду.

«Ми не припиняємо наголошувати, що ВАКС не є структурним підрозділом Національного антикорупційного бюро чи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; не можна забувати, що суд є органом правосуддя, який має властиві йому функції та задачі. І це абсолютно логічно і обґрунтовано, коли, здійснюючи судовий контроль на стадії досудового розслідування, слідчий суддя не погоджується зі слідчим або прокурором, відмовляє у задоволенні клопотання і наводить мотиви такої відмови в ухваленому судовому рішенні», — наголосила суддя-спікер.

Як писала "ДС", рішення Вищого антикорупційного суду про закриття справи "Роттердам +" не остаточне і може бути оскаржене.

    Реклама на dsnews.ua