• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

ВАКС обрав запобіжний захід депутатці-"слузі" Марченко

Вищий антикорупційний суд визначив 53 600 гривень застави з покладанням низки обов'язків народній депутатці від фракції "Слуги народу" Людмилі Марченко, яку підозрюють в отриманні хабаря

Людмила Марченко
Людмила Марченко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає "ДС".

У САП не вказують прізвище політика, проте з деталей справи зрозуміло, що йдеться про нардепку Марченко.

"20 вересня 2023 року слідчий суддя ВАКС за клопотанням детективів НАБУ, погодженим Генеральним прокурором, обрав запобіжний захід чинному народному депутату, яка спільно зі своєю помічницею за грошову винагороду обіцяла громадянам забезпечити прийняття уповноваженим особами обласної військової адміністрації рішення про дозвіл на виїзд за межі України, а також внесення відповідних відомостей до Інформаційної системи "Шлях".

На сьогодні встановлено два епізоди протиправної діяльності нардепа та її помічниці, а саме отримання 11,3 тис. доларів США від двох громадян за безперешкодний перетин кордону", — сказано у повідомленні.

Суд застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 53,6 тис. грн. Це максимальний розмір застави, передбачений законом для такого злочину.

Також на указану підозрюваному поклали обов’язки: прибувати до детектива, прокурора та суду за кожною вимогою; повідомляти їх про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування зі свідками, а також іншими підозрюваними у справі; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Нагадаємо, 5 липня радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що у Тернополі затримано народного депутата від "Слуги народу" Людмилу Марченко та її помічницю за підозрою в отриманні хабара в $3000.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua