• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

ВАКС ухвалив чергове рішення у справі колишнього керівництва ВіЕйБі без участі адвокатів

Колишня голова наглядової ради ВіЕйБі банку Наталія Василюк заявила про порушення її конституційних прав на захист через рішення суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, що порушує її конституційні права

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Рішенням Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду було заочно заарештовано Наталію Василюк, колишню голову наглядової ради ВіЕйБі банку. При цьому судове засідання було проведено без сторони захисту — адвокатів Василюк. Про це заявила колишня голова наглядової ради ВіЕйБі банку у коментарі "Діловій столиці".

Рішення такого рівня було винесено з порушенням ключового положення Конституції України — право на захист. Адже право на захист передбачено статтею 55 Конституції України: "Конституція України гарантує кожному захист його прав і свобод в межах кримінального, адміністративного, господарського, цивільного, конституційного судочинства України. І ніхто не може обмежувати право на судовий захист, так як це суперечить принципу рівності усіх перед законом. 

Також кожен має право на професійну правничу допомогу. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав (стаття 59 Конституції України). Оскільки відбулося грубе порушення конституційних прав Наталії Василюк, її адвокатами буде подано заяву до Верховного суду України про скасування рішення Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду як такого, що порушує базові права громадянина України, що гарантуються Конституцією нашої держави.

    Реклама на dsnews.ua