• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

ВАКС відклав розгляд справи ексменістра Омеляна

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 16 листопада, у Вищому антикорупційному суді відбулося підготовче судове засідання у справі колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, передає "ДС".

"На засіданні прокурор САП оголосив короткий виклад обвинувального акту", — йдеться в повідомленні.

Потім вищий антикорупційний суд оголосив перерву до 18 листопада.

Нагадаємо, 19 червня НАБУ вручило підозру Омеляну в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст.211 Кримінального кодексу (видання службовою особою нормативно-правового акту, який зменшує надходження до бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах). У Нацагентстві стверджують, що держбюджет від дій Омеляна недоотримав 30,5 млн грн.

За даними слідства, в грудні 2017 року Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. У той же час один з цих зборів — адміністративний — є прибутковою частиною державного бюджету. Тому змінити його розмір могла тільки Верховна Рада, але не міністр.

До того ж, додали в НАБУ, Міністерство фінансів виступало проти зменшення всіх портових зборів, серед іншого, підкреслюючи, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів до державного бюджет. НАБУ повідомляє, що про це Мінфін інформував Омеляна неодноразово.

    Реклама на dsnews.ua