• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ВАКС відмовився затверджувати угоду Гладковського зі слідством

Вищий антикорупційний суд України відмовився затверджувати угоду підозрюваного зі слідством у справі про незаконні схеми в "Укроборонпромі"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ВАКС, передає "ДС".

"За версією сторони обвинувачення, узгоджена злочинна діяльність групи осіб, яка була організована та здійснювалась під керівництвом обвинуваченого, призвела до ненадходження до бюджету коштів унаслідок ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі на загальну суму 46 млн 402 тис. 556 грн", — зазначили в суді.

За інформацією ВАКС, ці кошти були легалізовані цією ж групою осіб шляхом вчинення незаконних фінансових операцій з майном. У схемі брали участь понад 30 юридичних осіб приватного права та пʼять державних підприємств, що входять в концерн "Укроборонпром". Крім того, згідно зі звинуваченням, особа, з якою було укладено угоду про визнання провини, дала хабар співробітнику держпідприємства в розмірі 879 тис. 554 грн.

У ВАКС відзначають, що сторони погодили часткове звільнення обвинуваченого від цивільної відповідальності та відшкодування державі збитків в розмірі 4 млн грн. Також було погоджено покарання у вигляді 5 років увʼязнення з випробувальним терміном 1 рік з конфіскацією майна без позбавлення права обіймати певні посади. Обвинувачений, зі свого боку, зобовʼязувався дати свідчення проти інших учасників схеми.

Разом з тим, колегія суддів ВАКС відмовила у затвердженні угоди про визнання провини, враховуючи невідповідність її умов кримінальному та кримінально-процесуальному законодавству, а також інтересам суспільства. Зокрема, суд при ухваленні рішення спирався на пряму заборону укладати угоду про визнання провини з організатором особливо тяжкого злочину.

"На переконання колегії суддів, в умовах проведення АТО, коли держава вживала термінових заходів для пошуку додаткових джерел поповнення бюджету та перерозподілу коштів для підвищення обороноздатності країни, а також для підтримки тих осіб, які опинились на території проведення АТО, зокрема через запровадження нових податків та пільгових умов оподаткування, злочинна діяльність задля особистого збагачення шляхом ухилення від сплати податків, тим більше в оборонній сфері із залученням державних підприємств – учасників Державного концерну "Укроборонпром", свідчить про особливу зухвалість та винятковий цинізм організаторів такої діяльності", — підкреслюють в ВАКС.

У повідомленні суду не вказується імʼя особи. У той же час, за даними "Інтерфакс-Україна", мова йде про Ігоря Гладковського.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua