• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

ВАКС закрив справу ексміністра, який не вніс до декларації $ 1,2 млн

Вищий антикорупційний суд закрив справу щодо колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, який не вніс до декларації фінансові зобов'язання на суму $ 1,2 млн

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Вищої антикорупційного суду, передає "ДС".

Відповідне рішення було прийнято 1 квітня, а сьогодні, 7 квітня, оприлюднено з мотиваційної частиною.

Так, колегія суддів частково задовольнила клопотання прокурора і закрила справу проти Насалика. Підставою для клопотання стало рішення Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Колишній міністр і його адвокати виступали проти закриття справи. На думку захисту, "визнання статті 366-1 КК України неконституційною та її подальше скасування має своїм правовим наслідком ухвалення судом виправдувального вироку, який повинен мати реабілітуючий характер, а відтак наполягали на подальшому розгляді справи. Сторона захисту висловила позицію, що обвинувачений має право на справедливий суд, гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод". Адвокати також відзначали, що тривале кримінальне переслідування Насалика широко висвітлювалося в ЗМІ і завдало шкоди його репутації. І закриття кримінального провадження в листопаді 2020 року не сприяло її відновленню.

Відзначимо, Насалику інкримінують скоєння злочину, передбаченого ст. 366-1 Кримінального кодексу України (подання завідомо недостовірних відомостей у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави). Йдеться про декларації про доходи за 2015, 2016 2017 і 2018 роки.

Як повідомляла "ДС", в 2019 році НАБУ повідомило про підозру міністру Насалику через невнесення до декларації $ 1,249 млн, які він нібито позичив у фізособи в 2014 році.

Сам колишній міністр в суді наполягав на продовженні розслідування.

2 березня стало відомо, що Апеляційна палата ВАКС задовольнила апеляцію і скасувала постанову про закриття кримінального провадження щодо Насалика.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua