• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Валерій Сушкевич через Раду намагається узаконити корупційні схеми в сфері соцзабезпечення людей з інвалідністю, — ЗМІ

Уповноважений президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич за допомогою змін до законодавства намагається створити умови для корупційних оборудок у сфері соціального забезпечення людей з інвалідністю

Реклама на dsnews.ua

Про це пише Голос.UA.

Зокрема, законопроєктом 4542, який 21 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні, пропонується запровадити норму про те, що грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів зможуть отримувати не лише особи з інвалідністю, а й «законні представники недієздатних осіб з інвалідністю». 

Видання звертає увагу на те, що користуючись подібними законодавчими прогалинами, окремі громадські об’єднання людей з інвалідністю "працевлаштовують" своїх членів без їхнього відома і  отримують за них гроші. Наприклад, працівники УТОГ фіктивно працевлаштували до компанії "Нова Пошт" сімсот осіб із вадами слуху без їхнього відома і так отримали 30 мільйонів «прибутку».

"Хто гарантує, що в разі впровадження зазначених норм не з’являться "добродії" з інших подібних організацій, які без відома недієздатних осіб з інвалідністю будуть отримувати гроші без їхнього відома?" — наголошує видання.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, цей законопроєкт погоджувався лише з однією громадською організацією людей з інвалідністю, а саме – з Всеукраїнським громадським об’єднанням "Національна Асамблея людей з інвалідністю України", керівником якого є Валерій Сушкевич. Він також підтримав цей документ, як уповноважений з прав людей з інвалідністю.

Так само він і очолювана ним організація схвалили законопроєкт 4113, яким пропонується надати право розподіляти кошти Фонду соціального захисту інвалідів Національному комітету спорту інвалідів України, приватній структурі, яку створив Валерій Сушкевич. При цьому цілі, на які будуть виділятися ці кошти пропонується максимально «розмити».

"Таке доповнення не забезпечує чіткого завершеного правового механізму реалізації положень закону у разі його прийняття, оскільки не зрозумілим буде, які заходи будуть фінансуватися Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю", — підкреслюється у висновку Головного юридичного управління Ради до цього законопроєкту.

Крім того, видання звертає увагу, що окремі члени конкурсної комісії Фонд соцзахисту інвалідів «заплющували очі» на те, що у 2020 році 90% відсотків державних коштів на проєкти підтримки людей з інвалідністю було фактично спрямовано в групу структур з орбіти Сушкевича.

Цього ж року, коли збільшилася кількість підтриманих комісією ГО і проєктів, не пов’язаних з Валерієм Сушкевичем, ті самі члени комісії, зокрема Юлія Сачук і Дарина Сидоренко, активно критикували такі проєкти.

При цьому Юлія Сачук сама виступала і як член комісії, і як експерт в кількох проєктах, тобто мала чіткий конфлікт інтересів. Але Дарина Сидоренко не висловлювала жодних заперечень в цьому зв’язку.

    Реклама на dsnews.ua