• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Варфоломій настійно закликав Онуфрія взяти участь в Об'єднавчому соборі

Реклама на dsnews.ua
Після обрання на об'єднавчому Соборі предстоятеля Української помісної автокефальної церкви глава УПЦ Московського патріархату Онуфрій втратить право називатися митрополитом Київським

Про це йдеться у листі до Вселенського патріарха Варфоломія, адресованому Онуфрію. передає "ДС".

Фотокопію документа на своїй сторінці в Facebook напередодні ввечері, 6 грудня, опублікував митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко).

"Ми повідомляємо Вам, що після виборів предстоятеля української церкви органом, який буде складатися з кліриків і мирян, Ви не зможете еклизиологически і канонічно носити титул митрополита Київського, який Ви носите зараз в порушення умов офіційних документів 1686 року", - сказано в листі.

Варфоломій висловив жаль, що Онуфрій та ієрархи УПЦ МП відмовилися спілкуватися з экзархами Вселенського престолу, брати участь в об'єднавчому Соборі і жорстко розкритикували кроки Константинополя, спрямовані на подолання церковного розколу в Україні. Разом з тим Вселенський патріарх нагадав главі УПЦ МП, що він нарівні з іншими єпископами може брати участь у Соборі, а його кандидатура також може бути висунута пост предстоятеля помісної церкви, уточнює ZN.UA.

"Ми просимо Вас негайно і в дусі згоди й єдності взяти участь разом з ієрархією в майбутньому установчому Соборі об'єднаної Української православної церкви та виборчих процесах для визначення її предстоятеля. Вашому Високопреосвященству, звичайно, дозволяється бути кандидатом на цю позицію", - Варфоломій звернувся до Онуфрію.

Вселенський патріарх також закликав УПЦ МП відновити спілкування з єпископами Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, включаючи патріарха Філарета та митрополита Макарія.

Варфоломій нагадав, що Московська патріархія в кінці 17-го століття порушила церковні канони та анексувала Київську митрополію Вселенського патріархату. І сьогодні, скасувавши дію Синодального листа 1686 року, положення якого Москва порушувала протягом більш ніж 300 років, Вселенський престол відновлює статус-кво своєї Київської митрополії.

"Будучи впевненим, що Ваше Високопреосвященство також прийме ці канонічні рішення Матері-Церкви і буде слідувати шляху єдності на благо українського народу і підтримає автокефалію, яка буде надана. Оскільки, як Ваше Високопреосвященство знає, незважаючи на те, що неправильно вимовляється привселюдно, вона є єдиним рішенням для лікування церковної проблеми України. Ми закликаємо на Вас Благодать і незмірну милість Бога батьків наших, які правильно відокремили оросы і канони віри в істину від мирських мотивів і нав'язувань", - підсумував Вселенський патріарх.

Лист написаний на грецькій мові, і Драбинка підкреслив, що неофіційний переклад тексту.

Як відомо, Об'єднавчий собор українських православних церков, на якому, зокрема, буде обраний предстоятель помісної церкви, пройде в Києві 15 грудня.

Нагадаємо, 11 жовтня Вселенський патріархат прийняв рішення, що стосується надання автокефалії Української православної церкви. Зокрема, Священний Синод підтвердив "вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії церкви України". Крім того, Синод зняв анафему з глав УПЦ КП і УАЦ Філарета (Денисенка) і Макарія (Малетича) відповідно.

Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що "український народ зазнав багато мук і страждань протягом багатьох століть", на шляху до вирішення "своїх церковних питань".

У свою чергу РПЦ вирішила розірвати євхаристійне спілкування з Константинополем в зв'язку з українським питанням.

Все про надання автокефалії Української православної церкви читайте тут.

    Реклама на dsnews.ua