• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Вашингтон очікує від Києва скасування рішення щодо зміни керівництва "Нафтогазу", — волонтер

В Білого дому надійшов чіткий сигнал: українська влада має скасувати рішення щодо зміни керівництва "Нафтогазу", яке знищує успішну реформу корпоративного управління

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав волонтер, керівник благодійної організації «Фонд «Мир і Ко» Мирослав Гай на своїй сторінці в Facebook.

"Україна, безперечно, потрібна США для стримування імперської Росії. Але часи, коли Америка готова була сказати "Він сучий син, але він наш сучий син", давно пройшли. Жорстка реакція на звільнення Наглядової ради була лише першою ознакою того, що партнерам увірвався терпець. З критикою цього рішення висловилися і фінансові організації, і Державний департамент, і ЄС, і Велика Британія",- написав Гай.

Він також нагадав, що голова Держдепу США Блінкен напередодні свого візиту до Києва чітко озвучив умови подальшої підтримки України: боротьба з корупцією та реформи. І наразі адміністрація Байдена чекає від Києва реальних дій, а не обіцянок.

"Їм потрібно, щоб нова влада поставила на місце те, що необережно поламала. І публічно покарала винних. Про готовність приймати жертви свідчить також просторий лист незалежних директорів Наглядової ради "Нафтогазу". Там чітко сказано: "уряд повинен виправити заподіяну шкоду". В перекладі на мову, зрозумілу випускникам КІМО, це означає звільнити Вітренка, який вже ламає всі досягнення команди, та призначити повноцінний та прозорий конкурс", — вважає Гай.

Волонтер переконаний, що від того, як Зеленський вирішить ситуацію зі звільненням керівництва "Нафтогазу", залежать не лише стосунки України з ЄС, США та Британією, а й перспективи нашого протистояння з Росією.

Нагадаємо, раніше ГО "Центр протидії корупції" звернулась до голови Національного агентства з питань запобігання корупції з вимогою розслідувати факт призначення в.о. голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка з порушенням закону України "Про запобігання корупції".

 Водночас низка ЗМІ повідомляли, що проведена тиждень тому ротація керівництва НАК "Нафтогаз" суттєво ускладнила стосунки української влади та західних партнерів, включаючи США, які радили владі не руйнувати реформу корпоративного управління, яку вважають однією з небагатьох успішних реформ в Україні.

    Реклама на dsnews.ua