• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

"Венеціанка" і ОБСЄ дали оцінку українському закону про референдум

Реклама на dsnews.ua

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) і Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) схвалили законопроєкт № 3612 "Про народовладдя через всеукраїнський референдум"

Відповідний спільний висновок щодо законопроєкту офіційно надійшов до Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу парламенту.

Висновок стосується відповідності законопроєкту міжнародним стандартам, зокрема Кодексу належної практики щодо референдумів, розробленим "Венеціанкою", а також Копенгагенському документу ОБСЄ 1990 року. У висновку враховані попередні рекомендації Венеціанської комісії, звіти ОБСЄ і ПАРЄ про вибори в Україні.

При підготовці законопроекту про народовладдя через всеукраїнський референдум до другого читання Комітет ВР розглянув зауваження і пропозиції. Було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому.

Як повідомляла "ДС", 16 вересня Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади і місцевого самоврядування більшістю голосів схвалив президентський проєкт закону "Про народовладдя (Всеукраїнський референдум)".

    Реклама на dsnews.ua