• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Венеціанка" оцінила законопроєкт про судову реформу в Україні

Реклама на dsnews.ua

Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила законопроєкт про судоустрій і статус суддів №3711, внесений до Верховної Ради президентом України Володимиром Зеленським, але з деякими зауваженнями

Законопроєкт №3711, який передбачає покращення процедур щодо формування та функціонування органів судового управління, є частиною кроків у правильному напрямку, повідомили в комісії.

"Серйозною проблемою, з якою зіткнулося українське судочинство, є величезна кількість незаповнених вакансій судових посад. Це повʼязано з бездіяльністю Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Також невирішеним залишається питання про баланс кадрового складу Верховного суду", — вважають у Венеціанській комісії.

Експерти рекомендують врегулювати питання про доброчесність і етику в діяльності членів Вищої кваліфікаційної комісії, що не враховані в законопроєкті. Вони також підкреслили, що нова Вища кваліфікаційна комісія суддів повинна отримати повну незалежність у своїй діяльності.

Як писала "ДС", в липні перший віцеспікер Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що головною реформою в Україні на сьогодні є судова, але влада далека від її завершення.

    Реклама на dsnews.ua