• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Венеціанка" оприлюднила свої висновки щодо вирішення КСУ

Реклама на dsnews.ua

Європейська Комісія "За демократію через право" (Венеціанська Комісія) розкритикувала рішення Конституційного Суду щодо невідповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства

Про це йдеться в оприлюднених висновках "Венеціанки", передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

«Підсумовуючи, рішення 13-р/2020 показує, що стиль обґрунтування і підготовки рішення Конституційним Судом мають серйозні недоліки, не відповідають стандартам чіткості обґрунтування у конституційних процедурах та вимагає удосконалення», — заявили у Венеціанській комісії.

Зокрема, як пояснюється, рішення КСУ містить можливий конфлікт інтересів, розширює сферу дії правових норм, які визнані неконституційними, а також невизначеність тимчасових рамок для виконання цього рішення парламентом.

Крім цього, експерти Комісії зазначили, що дане рішення КСУ є неповним і непереконливим.

Також у висновках зазначається, що рішення містить багато посилань на міжнародні стандарти, але не проводить дискусію в контексті українського національного законодавства.

«Під час загальної презентації принципів незалежності судочинства, велика частина обґрунтування, як видається, є відсутньою», — йдеться у висновках.

Крім цього, вважають у Венеціанській комісії, рішення не розʼяснює, чому в ньому скасовуються законодавчі положення (щодо декларування) всіх держслужбовців, зате ці обгрунтування стосуються тільки суддів.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua