• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Венеціанка" закликала Київ очистити Вищу раду правосуддя

Реклама на dsnews.ua

Європейська комісія за демократію через право ("Венеціанська комісія") рекомендує перезавантажити роботу Вищої ради правосуддя

Про це свідчать висновки "Венеціанки" за проєктом закону №3711 "Про судоустрій і статус суддів" президента Володимира Зеленського, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Венеціанка" опублікувала звіт щодо президентського законопроєкту, який передбачає суттєве розширення повноважень ВРП. Очищення цього органу — це одне з передвиборних обіцянок Володимира Зеленського та його партії. А ще це — умова отримання фінансової допомоги, яку Україна зобовʼязалася виконати перед Міжнародним валютним фондом і Євросоюзом.

Однак проєкт №3711 взагалі не стосується чинного складу ВРП і не містить жодних згадок про її очищення. Причому сам Вища рада правосуддя, схоже, впевнена у своїй недоторканності і категорично заявляє, що ніякого очищення (а тим більше за участю представників міжнародних структур) взагалі не може бути.

Тому "Венеціанка" значну частину свого висновку присвятила саме цьому питанню. Рекомендація комісії однозначна: очищення Вищої ради правосуддя має відбутися.

"Питання доброчесності членів Вищої ради правосуддя є терміновим і має бути вирішено без зволікань", — йдеться у висновку.

Комісія надала низку рекомендацій щодо того, як змінити ВРП:

- в очищенні ВРП має взяти участь незалежна від неї комісія, до складу якої повинні входити міжнародні експерти;

- комісія має рекомендувати, кого з членів ВРП звільняти за недоброчесність, але остаточне рішення має бути за українськими субʼєктами, які мають на це право;

- комісія має перевіряти майбутніх кандидатів до ВРП і тільки ті, доброчесність яких підтвердить комісія, можуть бути призначені на посаду.

Рекомендації виявилися співзвучні з ідеями, які закладені в меморандумі української влади з МВФ і ЄС.

Як повідомляла "ДС", Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила президентський законопроєкт "Про судоустрій і статус суддів" №3711, але з деякими зауваженнями. Йдеться про бездіяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

    Реклама на dsnews.ua