• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Венеціанська комісія вказала Зеленському, що треба дотримуватися Конституції у ситуації з КСУ

Реклама на dsnews.ua

Президент Венеціанської комісії Джанні Букіккйо в телефонній розмові з президентом України Володимиром Зеленським вказував на відновлення довіри до Конституційного суду відповідно до Конституції України

Про це Букіккйо повідомив у Twitter після розмови, передає "ДС".

"Добра і плідна дискусія була сьогодні з президентом Зеленським, присвячена боротьбі з корупцією і відновленню довіри до судової системи і Конституційного суду України відповідно до Конституції і верховенству права. Рада Європи і її органи готові співпрацювати в цьому", – написав очільник Венеціанської комісії.

У повідомленні Офісу президента про цю розмову не згадувалося, що Букіккйо наполягав на дотриманні Конституції у вирішенні ситуації з КСУ.

В ОПУ процитували Зеленського, який зазначив, що як глава держави не може допустити ситуації, коли орган, який має давати оцінку відповідності Конституції, "виносить неправові рішення, що знищують систему антикорупційних органів, включно з НАБУ, НАЗК та Вищим антикорупційним судом".

За версією ОПУ, Джанні Букіккіо "запропонував експертизу Венеціанської комісії у цій складній ситуації. Він також наголосив, що в жодному разі не можна ставити під ризик такі важливі питання, як існування Вищого антикорупційного суду, діяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, земельна реформа".

"Голова Венеціанської комісії зазначив, що спільною метою сьогодні є відновлення довіри до судової системи та особливо до Конституційного Суду", підсумували в Офісі президента.

Як писала "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua