• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Венедіктова не бачить жодних перешкод для ратифікації Стамбульської конвенції

Офіс генерального прокурора цілком підтримує ратифікацію Стамбульської конвенції про запобігання і боротьбу з насильством стосовно жінок і домашнім насильством,

Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова під час міжнародної конференції "Світ без насильства", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Лише у 2019 і 2020 роках унаслідок домашнього насильства скоєно 80 і 70 убивств відповідно. Байдужість реально вбивча. Запобігання і протидія домашньому насильству потребують посиленої уваги держави, правоохоронної системи, громадських організацій", — сказала генпрокурорка.

За її словами, минулоріч правоохоронці виявили близько 3 тис. правопорушень, повʼязаних із фактами домашнього насильства, обвинувальні акти спрямовано до суду за 70% справ. За 4 місяці поточного року вже зареєстровано близько 1 000 кримінальних правопорушень за фактами домашнього насильства, понад половину справ скеровано до суду.

"Кримінальну відповідальність за домашнє насильство затверджено в Україні більше ніж два роки тому. І це наближає нашу державу до ратифікації Стамбульської конвенції. Офіс генпрокурора цілком підтримує ратифікацію Стамбульської конвенції та всіх ініціатив, покликаних захищати кожного від домашнього та гендерно обумовленого насильства, й заявляє про відсутність будь-яких перешкод для запуску цієї процедури", — наголосила Венедіктова.

Як писала "ДС", ООН закликала Верховну Раду України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції проти домашнього насильства.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua